Resmi Dil
Portekizce
Para Birimi
AOA
Yerel Saat
19:03
Cumartesi

Angola Hakkında

Angola, Güney Afrika'da bulunan bir ülkedir ve tarihi, kültürel, doğal ve turistik zenginlikleriyle ziyaretçileri cezbetmektedir. Angola, tropikal ormanları, kanyonları, plajları, doğal parkları, cazibe merkezleri ve tarihi yapıları ile zengin bir ülkedir.

Angola, tarih boyunca farklı kolonilerin hâkimiyeti altında kalmıştır ve bu nedenle farklı kültürel etkiler almıştır. Angola'nın başkenti Luanda, Portekiz kolonisi döneminden kalma bir tarihi şehirdir ve dar sokakları, tarihi binaları, kiliseleri ve müzeleri ile ziyaretçileri cezbeder. Luanda'daki en popüler turistik yerler arasında São Miguel Kalesi, Angola Ulusal Müzesi ve Kuduro Müzesi yer almaktadır.

Angola'nın doğal güzellikleri de ziyaretçileri cezbeder. Angola, Kongo Nehri'nin ağzında bulunan önemli bir kıyı şeridine sahiptir ve bu bölge, güzel plajları ve deniz ürünleri ile ünlüdür. Benguela, Lobito ve Namibe, Angola'nın en popüler plajlarındandır. Angola'nın doğal güzellikleri arasında, Kalandula Şelalesi, Pedras Negras Yaban Hayatı Koruma Alanı ve Iona Ulusal Parkı gibi alanlar da yer almaktadır.

Angola ayrıca kültürel açıdan da zengin bir ülkedir. Angola'nın yerel halkları, geleneksel müzik, dans, sanat ve zanaatları ile ünlüdür. Angola'nın kırsal bölgelerinde, yerel köylerde yapılan turistik geziler, geleneksel kültürler hakkında bilgi edinmek için harika bir fırsattır. Angola'da düzenlenen kültürel festivaller arasında ise Luanda Karnavalı, São Tomé ve Príncipe'den gelen Semana Santa ve Cuanza Norte'deki Mwila dini festivali gibi etkinlikler yer almaktadır.

Angola ayrıca doğal parklarıyla da ünlüdür. Kissama Ulusal Parkı, ülkenin en büyük doğal parklarından biridir ve büyük memeliler, su kuşları ve vahşi yaşamı barındırır. Angola'nın doğal parkları arasında, Bicauri Ulusal Parkı, Cameia Ulusal Parkı, Cangandala Ulusal Parkı ve Mupa Ulusal Parkı da yer almaktadır.

Angola Ülkesine Uçan Popüler Havayolları

Ethiopian AirlinesEthiopian Airlines
LufthansaLufthansa
Royal Air MarocRoyal Air Maroc
TAAG Angola AirlinesTAAG Angola Airlines
THYTHY
Angola Otel
Angola Arabalar
Angola Turlar
Angola Otobüs

Angola Uçak Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Tezfly, en ucuz Angola uçak bileti fiyatlarını bulmak için tur operatörleri, büyük rezervasyon siteleri (konsolidatörler) ve yüzlerce havayolu sitesini aramaktadır. Tezfly sitesinde yapacağın tek bir aramada ile birçok tedarikçiyi arayarak ucuz Angola uçak biletlerini bulup karşılaştırabilir ve un uygun biletini seçebilirsin.
Angola uçak bileti fiyatları, seyahat tarihlerinize, bilet sınıfınıza ve rezervasyon yapılan döneme göre değişiklik gösterir. Erken rezervasyon yaparak ve promosyonları takip ederek daha uygun fiyatlara bilet bulabilirsiniz.
Angola uçak bileti satın almak istiyorsanız rezervasyonuzu son dakikaya bırakmayın. Angola uçak biletinizi en az 2 hafta önceden satın alırsanız çok daha ucuza uçarsınız.
Ucuz Angola uçak bileti satın almak için Tezfly haber bültenine üye olabilir veya Tezfly sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz. Bu sayede hem havayolu hem de Tezfly kampanyalarından ilk siz haberdar olacaksınız. İndirim kuponu kullanarak Angola uçak biletinizi çok daha ucuza satın alabilirsiniz.
Müşterilerimize daha iyi deneyim sağlamak için sitemizde çerez (cookie) kullanılmaktadır. Detaylar
Kabul et