Ucuz Çıldır Havalimanı Uçak Bileti

Çıldır Havalimanı Hakkında

Aydın Çıldır Havalimanı, Türkiye'nin Ege Bölgesi'nde bulunan Aydın ilinin Efeler ilçesine hizmet veren bir havalimanıdır. Havalimanı, Aydın şehir merkezine yaklaşık 6 kilometre uzaklıktadır. 2012 yılında, işletme hakkı 20 yıllığına Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı'na devredilmiştir. Günümüzde Türk Hava Yolları Uçuş Akademisi adıyla, pilotaj eğitimi için kullanılmaktadır.

Bu havalimanı, sivil uçuşlara kapalıdır ve sadece uçuş eğitimi alan öğrenciler tarafından kullanılmaktadır. Aydın ilinde sivil uçuşlara açık olan bir havalimanı bulunmamaktadır, sivil uçuşlara açık olan en yakın havalimanı İzmir Adnan Menderes Havalimanı'dır.

Çıldır Havalimanı'nın tarihçesi, 1956 yılında Mustafa Çıldır tarafından havaalanı kurulması için arazinin Devlet Hava Meydanları İşletmesi'ne bağışlanması ile başlar. Bu bağıştan sonra, havalimanı 2005 yılında inşa edilmiştir ve o zamandan beri aktif olarak kullanılmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Tezfly, en ucuz undefined uçak bileti fiyatlarını bulmak için tur operatörleri, büyük rezervasyon siteleri (konsolidatörler) ve yüzlerce havayolu sitesini aramaktadır. Tezfly sitesinde yapacağın tek bir aramada ile birçok tedarikçiyi arayarak ucuz Çıldır Havalimanı uçak biletlerini bulup karşılaştırabilir ve un uygun biletini seçebilirsin.
Ucuz Çıldır Havalimanı uçak bileti satın almak için Tezfly haber bültenine üye olabilir veya Tezfly sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz. Bu sayede hem havayolu hem de Tezfly kampanyalarından ilk siz haberdar olacaksınız. İndirim kuponu kullanarak Çıldır Havalimanı uçak biletinizi çok daha ucuza satın alabilirsiniz.
Müşterilerimize daha iyi deneyim sağlamak için sitemizde çerez (cookie) kullanılmaktadır. Detaylar
Kabul et