Carpatair Kampanyalar

Size özel tekliflerimiz için kampanyalarımıza göz atın!
Hepsini göster

Ucuz Carpatair Uçak Bileti

Ucuz bir tatil veya hafta sonu için bir son dakika fırsatı mı arıyorsunuz? Carpatair ile en iyi fiyatlı teklifleri burada bulabilirsiniz.

Popüler Carpatair Kalkış Şehirleri

Popüler Carpatair Varış Şehirleri

900 TL’den
next icon
HakkındaCheck-inBagaj HakkıYiyecek, İçecek ve İkramUçak İçi EğlenceEvcil Hayvan Taşıma Kuralları
Carpatair

Carpatair Uçak Bileti

Hakkında

Romanya şirketi olan Carpatair 1999'da kuruluyor ve sonrasında Moldovian Airlines ile işbirliğine başlıyor. Merkez ofisi Timişoara Havalimanında bulunmakta. Şirketin Alitalia, Moldovian Airlines, Air Berlin ve Meridiana ile kod anlaşmaları var ve IATA, IOSA, EASA sertifikalarına sahip.

Check-in

Öncelikle; elektronik bilet almışsanız yanınızda bir kopyasını bulundurmanızı ve yolculuk boyunca bunu taşımanızı tavsiye ederiz. Check-in, kalkıştan 120 dakika önce başlayıp, kalkışa 45 dakika kala sona eriyor. Oluşabilecek gecikmeleri de hesaba katıp, uçuştan iki saat önce havalimanında hazır bulunmakta fayda var çünkü check-ini kaçırmanız durumda havayolu hiçbir sorumluluk kabul etmiyor. Check-in servisi, Carpatair uçuşlarında hizmet vermekle beraber, dört partner şirketin yolcuları için de hizmet veriyor.

Bagaj Hakkı

El bagajı için maksimum 10 kg (bebekler için 5) ağırlığında tek parçaya izin veriliyor. Boyut ise maksimum 55cm x 40cm x 20cm olmak zorundadır. Laptop, kamera gibi eşyalarınızı el bagajında bulundurup yanınıza almalısınız. Bunun dışında ihtiyaç duyabileceğiniz ilaçlarınızı ve pasaport, anahtar, kıymetli evrak, mücevher, para gibi değerli eşyalarınızı da yanınıza almanızı tavsiye ederiz. Avrupa Birliği güvenlik kuralları burada da geçerli. El çantası içindeki sıvılar 100 mlden fazla olmamalı ve bir litrelik şeffaf, kapaklı bir plastikte olmalı. Duty Free’den aldıklarınız ise özel güvenlik çantasında olmalı ve yolculuk boyunca açılmamış şekilde kalmalı. Bunun yanı sıra Carpatair’ın Delivery at Aircraft diye bir sistemi var. Buna göre eğer el bagajınız fazla büyük ya da ağırsa (bebek arabası ya da tekerlekli sandalye de olabilir) fakat siz bu bagajı yanınıza almak isterseniz, check-in görevlisi bagajınızın üstüne “Uçakta Teslim Edilecek” (DAA) etiketi yapıştırır. Bu tip bagajlar en fazla 8 kg olabilir.

Uçağa biniş sırasında bagajınızı “handling agent”a teslim edip, iniş sırasında geri alabilirsiniz. Bu prosedür aynı zamanda aktarmalı uçuş varsa da aradaki zamanda kullanılabilir. Roma-Fiumicino Havaalanına inerken bagaj işlemi normal akışı takip eder. Check-ine verdiğiniz bagajınız 203 cmden büyük ve 32 kgdan ağır olmamalı. En fazla 23 kg olan bagajların 3 parçaya kadar ücreti 15 Euro fakat Economy Flexy ve Premiumda parça ve ağırlık durumuna göre ücretsiz bagaj hakkı olabiliyor. Alacağınız bilete göre, Carpatair web sitesinden kontrol yapmanızı öneririz. Spor ekipmanlarını ise önceden haber vererek, belirli bir ücret karşılığında bagaja verebilirsiniz.

Yiyecek, İçecek ve İkram

Uçak içerisinde yiyecek ve içecek bulunuyor fakat sınıflara göre değişiklikler söz konusu olabildiğinden, rezervasyon sırasında bilgi almanız daha yararınıza olacaktır.

Uçak İçi Eğlence


Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Evcil hayvanınızı maksimum 26x50x35 cm boyutundaki kafesinin içinde, yolcu kabinine alabilirsiniz. Minik dostunuz en fazla 6 kg ağırlığında olabilir ve hamile olmaması gerekmektedir. Kullanacağınız uçağın modeline göre, alabileceğiniz evcil hayvan sayısı değişmektedir. Bu yüzden Carpatair acentelerinden ya da web sitesinden detaylı bilgi almanız daha faydalı olur.

Evcil hayvanınızı kargo kısmına da verebilirsiniz. Bunun ücretlendirilmesi, evcil hayvanınızın boyutuna göre yapılmakta ve yine uçak modeline göre taşınabilecek hayvan sayısı değişkenlik göstermektedir. Kafesin temiz ve su geçirmez olması, evcil hayvanın seyahat izni ve karnesi olması gibi genel kurallar Carpatair için de geçerli.

Carpatair Sıkça Sorulan Sorular

Tezfly havayolu fiyatlarını anlık olarak havayolundan çekmektedir. Carpatair kampanyalı uçak bileti fiyatlarına Tezfly sitesinden ulaşabilir. Havayolu kampanyalarını sayfa başındaki kampanyalar bölümünden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.
Carpatair birçok farklı noktaya uçmaktadır. Uygun uçuşları Tezfly arama widget'ını kullanarak bulabilirsiniz.
Genel olarak uçuş tarihi yaklaştıkça havayolu bilet fiyatları artmaktadır. Eğer seyahat tarihiniz belli ise Carpatair uçak biletinizi son dakikaya bırakmadan satın alarak ucuza bilet bulmanız mümkün.
Ucuz Carpatair uçak biletini satın almanın en kolay yolu Tezfly bültenine kaydolmaktan geçer. Hem Carpatair kampanyalarını hem de Tezfly'ın indirim kuponu kampanyalarını takip ederek ucuz uçak bileti alman işten bile değil.
Müşterilerimize daha iyi deneyim sağlamak için sitemizde çerez (cookie) kullanılmaktadır. Detaylar
Kabul et