Anasayfaright iconUçak Biletiright iconTüm Havayollarıright iconCroatia Airlines Uçak Bileti

Croatia Airlines Kampanyalar

Size özel tekliflerimiz için kampanyalarımıza göz atın!
Hepsini göster

Ucuz Croatia Airlines Uçak Bileti

Ucuz bir tatil veya hafta sonu için bir son dakika fırsatı mı arıyorsunuz? Croatia Airlines ile en iyi fiyatlı teklifleri burada bulabilirsiniz.

Popüler Croatia Airlines Kalkış Şehirleri

Popüler Croatia Airlines Varış Şehirleri

HakkındaCheck-inBagaj HakkıMil ProgramıYiyecek, İçecek ve İkramUçak İçi EğlenceEvcil Hayvan Taşıma Kuralları
Croatia Airlines

Croatia Airlines Uçak Bileti

Hakkında

Hırvatistan’ın milli havayolu olan Croatia Airlines, 1989 yılında Zagreb Havayolları olarak kurulmuş daha sonra 1990 yılında Croatia Airlines olarak değişmiştir. Merkez ofisi Zagreb’tedir. Star Allliance üyesi olan Croatia Airlines, filosunda 13 uçak bulundurmaktadır.

Check-in

Croatia Airlines, yolcularına web check-in ve kontuar check-in olmak üzere 2 çeşit check-in olanağı tanımış.

Web check-in uçuş saatinden 23 saat önce başlıyor ve son 1 saate kadar devam ediyor. Bu süre zarfında rahat bir şekilde check-in işlemlerini yapabilmekteyiz. Bilindiği gibi we üzerinden check-in yapmak zaman tasarrufu, kuyrukta beklememe, tercih ettiğimiz koltuğu seçme ve kendi başımıza biniş kartımızı alma açısından yardımcı oluyor.

Diğer seçenek ise kontuar check-in yapmak. İç hatlara gidecek yolcuların 1,5 saat öncesinden, dış hatlara gidecek yolcuların 2 saat önceden havaalanında hazır olmaları gerekmektedir. Havaalanın yoğunluğu ve kuyrukta bekleme gibi nedenlerden dolayı belirtilen saatlerde havalimanında olmalıyız.

Bagaj Hakkı

Firma, 2 sınıf yolcuları için ayrı boyut ve ağırlıkta 2 bagaj kullanımına yer vermektedir.

 Kabin İçi Bagaj

Ekonomi Sınıfı yolcuları toplam 8 kg ağırlıkta ve toplam boyutları 115 cm olan 1 adet kabin içi bagaj alabilmektedir. Business Clas yolcuları ise toplam 16 kg ağırlıkta ve toplam boyutları 115 cm olan 2 adet kabin içi bagajı alabilirler. Uçağın cinsine göre Business Class yolcularına 1 adet kabin içi bagaj hakkı tanınmaktadır. Yolcular kabin içi bagajlarına ek olarak, palto, mont, ceket, şemsiye, baston, kamera, dürbün, cüzdan, diz üstü bilgisayar, tablet bilgisayar, cep kitabı, gazete, bebek yatağı, küçük bebek yatağı ve bebek maması küçük parça eşyalar alabilmektedirler. Ayrıca telefon ve benzeri elektronik eşyaların uçak modunda kullanımına izin verilmektedir.

 Teslim Alınan Bagaj

Uluslararası seyahat edecek Ekonomi Sınıfı yolcular, 23 kg ağırlığında 1 adet bagaj teslim edebilirler. Uluslararası seyahat edecek Business Class yolcular, parça başına 32 kg ağırlığında 2 adet bagaj teslim edebilirler.

İç hatlara seyahat edecek Ekonomi Sınıfı yolcular, 15 kg ağırlığında 1 adet bagaj teslim edebilirler. İç hatlara seyahat edecek Business Class yolcular, parça başına 20 kg ağırlığında 2 adet bagaj teslim edebilirler. Gerek kabin içi gerekse teslim alınan bagajların her bir boyutu 158 cm olmalıdır.

Miles&More kart sahibi Ekonomi Sınıfı yolcular, uluslararası seyahat ederken parça başına 23 kg ağırlıkta olan 2 adet bagajı ücretsiz teslim edebilirler. İç hatlara seyahat ediyorlarsa parça başına 15 kg ağırlıkta olan 2 adet bagaj teslim edebilirler.

Miles&More kart sahibi Business Class yolcular, uluslararası seyahat ederken parça başına 32 kg ağırlıkta olan 2 adet bagajı ücretsiz teslim edebilirler. İç hatlara seyahat ediyorlarsa parça başına 20 kg ağırlıkta olan 2 adet bagaj teslim edebilirler.

HON Circle, Senator ve Star Gold sınıfındaki Ekonomi Sınıfı yolcular, uluslararası seyahat ederken parça başına 23 kg ağırlıkta olan 2 adet bagajı ücretsiz teslim edebilirler. İç hatlara seyahat ediyorlarsa parça başına 15 kg ağırlıkta olan 2 adet bagaj teslim edebilirler. HON Circle, Senator ve Star Gold sınıfındaki Business Class yolcular, uluslararası seyahat ederken parça başına 32 kg ağırlıkta olan 3 adet bagajı ücretsiz teslim edebilirler. İç hatlara seyahat ediyorlarsa parça başına 20 kg ağırlıkta olan 3 adet bagaj teslim edebilirler. Fazla bagaj durumunda 75EUR ile 170EUR arasında değişen ücretler talep edilmektedir.

Mil Programı

Loyalty programı ortaklığında Miles&More kredi kartlarını yolcularının beğenisine sunan Croatia Airlines, yolcularına çeşitli avantajlar sunmaktadır. Frequent Traveller, Senator ya da HON Circle üyelerine kazandıkları miller doğrultusunda ücretsiz ya da indirimli bilet fırsatı, anlaşmalı otel ve araç kiralama servislerinden mil kazanma, havaalanı kullanımında en konforlu, kaliteli ve güvenli yolculuklar yapma fırsatı sunulmaktadır. Ayrıca kart sahipleri 25,000 dolar teminat limitli ferdi kaza sigortası sahibi olmaktadır.

Yiyecek, İçecek ve İkram

Yeme-içme bölümünde ise Ekonomi Sınıfı yolcuları için aperatif yiyecek ve içecekler mevcut. Business Class Sınıfı yolculara snack servis, sıcak ve soğuk yemek servisi sunuluyor. Yolculuk boyunca meyve suları, şarap, bira, kahve ve çay servisi yapılıyor.

Ayrıca, balayı ve doğum günü gibi özel durumlarda yaş pasta ve köpüklü şarap sipariş edebilirsiniz. Yaş pasta için 25 euro, yaş pasta ve köpüklü şarap için 30 euro ücret tahsil edilir.

Uçak İçi Eğlence

Croatia Airlines’ a ait tüm uçaklar video oynatıcılar ile donatılmıştır. Bu sayede hem içten hem dıştan yayın yapılmaktadır. Bu video oynatıcılar sayesinde yolculuk boyunca yüzlerce film, belgesel izleyebilir, gazete ve magazin okuyabilir, eğlenceli müzikler dinleyebilirsiniz.

Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Croatia Airlines, sadece kedi ve köpek dostlarımızın kabin içine alınmasına izin vermektedir. Gerekli izinler alınıp durumu havaalanına bildirmemiz gerekir. Küçük dostlarınızı sıvı geçirmeyen ve 115 cm boyutlarında geniş bir kutu içerisine koymalısınız. Toplam ağırlığın 8 kg ve dostumuzun aşıların tam olması gerektiğini unutmayalım. Bütün bunlardan sonra 50 dolar karşılığında küçük dostumuz kabindeki yerini alabilir.

3 adet yavru ya da küçük evcil hayvanı gönül rahatlığıyla havayolunda taşıyabilirsiniz. Yeter ki her biri için kutu içinde olsun ve ağırlık 8 kg’ı geçmesin. İsterseniz her biri 14 kg olan 2 adet yetişkin evcil hayvan da yol arkadaşınız olabilir. Tabii bagaj bölümü için 100 euro – 150 euro arası ücret talep tahsil edilmektedir.

Croatia Airlines Sıkça Sorulan Sorular

Tezfly havayolu fiyatlarını anlık olarak havayolundan çekmektedir. Croatia Airlines kampanyalı uçak bileti fiyatlarına Tezfly sitesinden ulaşabilir. Havayolu kampanyalarını sayfa başındaki kampanyalar bölümünden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.
Croatia Airlines birçok farklı noktaya uçmaktadır. Uygun uçuşları Tezfly arama widget'ını kullanarak bulabilirsiniz.
Genel olarak uçuş tarihi yaklaştıkça havayolu bilet fiyatları artmaktadır. Eğer seyahat tarihiniz belli ise Croatia Airlines uçak biletinizi son dakikaya bırakmadan satın alarak ucuza bilet bulmanız mümkün.
Ucuz Croatia Airlines uçak biletini satın almanın en kolay yolu Tezfly bültenine kaydolmaktan geçer. Hem Croatia Airlines kampanyalarını hem de Tezfly'ın indirim kuponu kampanyalarını takip ederek ucuz uçak bileti alman işten bile değil.
Müşterilerimize daha iyi deneyim sağlamak için sitemizde çerez (cookie) kullanılmaktadır. Detaylar
Kabul et