Anasayfaright iconUçak Biletiright iconTüm Havayollarıright iconQatar Airways Uçak Bileti

Qatar Airways Kampanyalar

Size özel tekliflerimiz için kampanyalarımıza göz atın!
Hepsini göster

Ucuz Qatar Airways Uçak Bileti

Ucuz bir tatil veya hafta sonu için bir son dakika fırsatı mı arıyorsunuz? Qatar Airways ile en iyi fiyatlı teklifleri burada bulabilirsiniz.

Popüler Qatar Airways Kalkış Şehirleri

Popüler Qatar Airways Varış Şehirleri

900 TL’den
next icon
900 TL’den
next icon
HakkındaCheck-inBagaj HakkıKoltuk SeçimiMil ProgramıYiyecek, İçecek ve İkramUçak İçi EğlenceEvcil Hayvan Taşıma KurallarıLounge (Bekleme Salonu) Kullanımı
Qatar Airways

Qatar Airways Uçak Bileti

Hakkında

Qatar Airways (IATA kodu: QR), kaliteli hizmetleri ve son derece konforlu uçakları ile tanınan dünyanın önde gelen havayollarından biridir. Qatar Airways'in merkezi Doha'dadır ve şubeleri birçok ülkeye yayılmıştır. Havayolu, 2014'ten beri Doha'nın Hamad Havalimanı'nı uçuşlarının çoğu için operasyon merkezi haline getirdi. Qatar Airways, 1993 yılında kurulan Katar'ın devlete ait havayolu şirketidir.

Qatar Airways 1997'den beri hızla büyümüş ve dünyanın en iyi havayollarından biri haline gelmiştir. “We're Going Together” sloganıyla yola çıkan havayolu, filo ve destinasyon sayısı gibi ana unsurlarının yanı sıra hizmet ve tesislerinin kalitesini de geliştirmeyi başarmıştır. Bu başarı, Qatar Airways'in kazandığı birçok ödülle kanıtlanmıştır. 2011'den 2016'ya kadar, Qatar Airways, Birleşik Krallık'ta bulunan önde gelen bir havacılık danışmanlık ajansı olan Skytrax'a göre sürekli olarak dünyanın en iyi iki havayolu arasında yer almaktadır. 2016 yılında Qatar Airways, Skytrax'tan dünyanın en iyi business class'ına, dünyanın en iyi business class dinlenme salonuna ve Orta Doğu'daki en iyi havayolu personeline sahip havayolu olarak da ödül aldı. Qatar Airways'in sık uçan yolcu programı da 2006 ve 2007'de Freddie Ödüllerini kazandı.

Check-in

Qatar Airways uçuşları için havalimanında check-in kontuarlarında check-in yapabilir veya şirketin web sitesindeki web check-in hizmetini kullanabilirsiniz.

Havalimanında check-in işlemleri genellikle uçağın kalkış saatinden 3 saat önce başlar ve 1 saat önce sona erer. Havayolu, kalkıştan 3 saat önce hava limanına gelmenizi şiddetle tavsiye ediyor.

Uçuş için online check-in, yolcu uçağının kalkışından 48 saat önce başlar ve 90 dakika önce sona erer. Doha Havalimanı'ndan ABD'ye uçuşlar ve ABD'den yapılan uçuşlar için check-in, kalkıştan 24 saat önce başlar.

Bagaj Hakkı

El Bagajı

Qatar Airways yolcuları için bagaj hakkı, rotaya ve uçuş sınıfına göre değişir. First Class ve Business Class yolcuları, 2 parça ve toplam ağırlıkları 15 kg’ı geçemeyecek şekilde kabin içine bagaj alabiliyorlar. Economy Class yolcuları ise kabin içerisine 1 parça 7 kg’ı geçmeyen bir çanta alabiliyorlar. El bagajlarının maksimum boyutlarının 50x37x25 cm olması gerekiyor.

Kadınların el çantaları, kamera, baston, küçük evrak çantaları gibi bagajlar el bagaj hakkı içine dahil değil olmayıp rahatlıkla yanınızda taşıyabilirsiniz.

Kayıtlı Bagaj

Qatar Airways kayıtlı bagaj hakkı varış noktasına ve bilet sınıfına göre değişir: Genel olarak First Class yolcular için 50kg, Business Class yolcular için 40 kg, Economy Class yolcular için ise tarifeye göre 25-35 kg arasında ücretsiz bagaj taşıma hakkı bulunmaktadır.

Bu ağırlıklar Amerika ve Afrika'da ki bazı ülkelere yapılan uçuşlar için değişebiliyor. First Class - Business Class yolcular için 2 parça 32 kg, Economy Class yolcular için ise 2 parça 23 kg ücretsiz bagaj hakkı bulunmaktadır.

Parça başına bagajlarda kenarların uzunluklarının toplamı 158cm; Ağırlık konsepti olan yerlerde ise üç boyutun toplamı 300 cm'i geçmemelidir.

Kontrol edilmiş bagajın bir parçası 32 kg'ı geçemez. Belirlenen hakkı aşan herhangi bir bagaj, 32 kg'dan daha hafif parçalara bölünmelidir. Ağırlık veya koltuk sayısı aşılırsa, Qatar Airways ek bir ücret talep edecektir.

Özel Bagaj

Qatar Airways, spor malzemelerini bilette belirtilen ücretsiz bagaj hakkı dahilinde ücretsiz olarak kabul eder.

Bisikletler, özel olarak tasarlanmış güçlü bir karton kutu içinde paketlenmelidir. Lastikleri söndürmek, pedalları çıkarmak ve ayrıca kolları çevirmek ve bisikletin yüzeyi boyunca sabitlemek gerekir.

Havayolu, uzunlukları 3 metreyi aşmayan sörf tahtaları, rüzgar sörfleri ve kanoları (kanoları) bagaj olarak kabul edecektir. Boyu daha uzun olan ekipmanlar kargo olarak taşınmalıdır.

Tüm oltalar, ağlar, kasalar ve diğer hacimli ekipman, kontrol edilmiş bagaj kısmına uygun şekilde paketlenmeli ve taşınmalıdır.

Yolculuktan önce tüm dalış ekipmanı hava ve gaz tüplerinin boşaltıldığından ve su altı ışıklarının ve bıçakların uygun şekilde paketlendiğinden emin olun.

Ağırlığı izin verilen normu aşan bütün özel bagajlar ödemeye tabidir.

Koltuk Seçimi

Qatar Airlines havayollarında uçak bileti rezervasyonu yaparken, rezervasyondan sonra veya size uygun bir uçuş için check-in yaparken koltuk seçebilirsiniz. Online check-in, self servis kiosk veya havalimanındaki kontuarlarda koltuk rezervasyonu yapabilirsiniz. Uçağın kalkış saatine az zaman varsa kabinde daha az boş koltuk olacağından, koltukları önceden seçmenin daha iyi olduğunu lütfen unutmayın.

Qatar Airlines'ın koltuk seçimi ücretleri, seçtiğiniz sınıfın tarifesine, seçilen koltuğun konumuna ve koltuk tipine bağlı olacaktır. Ücretler, uçuş için check-in sırasında seçtiğiniz yöntemle satın alınabilir. Aktarmalı uçuşlarda, uçuşun her bacağı için koltuk ücreti ödemeniz gerekecektir.

Mil Programı

Qatar Airways ile uçarken puan toplayabileceğiniz programın adı Privilege Club'dır. Burgundy, Silver, Gold ve son olarak Platinum üyelik seviyelerine sahip olan programda birçok avantaj sizleri bekliyor. Her yıl sonunda puanlarınız sayesinde bir üst üyelik seviyesine yükselebilir ve böylece daha ayrıcalıklı bir uçuş deneyimi yaşayabilirsiniz. Ayrıca, aile üyelerinin puanlarını diğer aile üyeleriyle paylaşabilecekleri, böylece ödüllerin daha hızlı alınabileceği bir Aile Ayrıcalığı Kulübü de bulunmaktadır. Privilege Club üyeleri, Qmiles ve Qpoints olarak bilinen puanları ücretsiz uçak biletleri, indirimli araç kiralama, one world® ortak otellerinde indirimler ve diğer birçok ödül için kullanabilir.

Qatar Airways’in şirketler için de ayrıca bir programı bulunuyor. Qbiz adı verilen bu programla siz veya herhangi bir çalışanınız Qatar Airways ile uçtuğunda Qmilleri kazanacaksınız. Biriken bu millerle ücretsiz uçuş kazanabilir ya da biriktirerek daha büyük ödüllere ulaşabilirsiniz.

Yiyecek, İçecek ve İkram

Qatar Airways, yolcuların 30.000 fit yükseklikteyken değişen tat algılarına göre tadı uyarlanmış lezzetli yemekler sunmak için ünlü şef Nobu Matsuhisa ile çalışmıştır. Helal ve taze olarak hazırlanan yemekler, çok çeşitli içeceklerle tamamlanmaktadır. Özel menü talep eden yolcuların, uçuş saatinden en az 24 saat önce sipariş vermeleri gerekmektedir.

Business Class yolcuları, kokteyller, Fruity Fizz ve ferahlatıcı Spicy Zest gibi çeşitli özel yiyecek ve içeceklerin tadını çıkarabilir. Qatar Airways her uçuşta her zaman helal yiyecek sunar, bu nedenle Müslüman yolcuların özel bir sipariş vermesine gerek yoktur. Vejetaryen ve bebek maması gibi özel menüler kalkıştan en az bir gün önce sipariş edilebilir.

First Class uçuşta, yolculara şef Matsuhisa'dan lüks çatal bıçak takımı kullanılarak servis edilen özel bir yemek verilecektir. Ayrıca yemeklerden önce, yemek sırasında ve sonrasında tadını çıkarabileceğiniz çok çeşitli şaraplar ve alkolsüz içecekler mevcuttur.

Uçak İçi Eğlence

Qatar Airlines, yolcularına maksimum konfor sunuyor. Uçak kabinleri, koltuk arkalarında eğlence sistemleri ile donatılmıştır. Qatar Airways'in Oryx One eğlence sistemi ile yolcular 3.000'den fazla filme, ses parçasına ve TV şovuna erişebilir. "Filmler" bölümünde, havayolu sadece popüler Hollywood filmlerini sunmakla kalmıyor, aynı zamanda Arap, Bollywood, Asya ve Avrupa sinemasının başyapıtlarını tanımayı teklif ederek daha da ileri gitti. TV programları arasında belgeseller (Avrupa, Asya, Hintçe, Urdu vb.), TED Talks eğitim programları ve spor kanalları yer almaktadır. Bunlara ilaveten, multimedya sistemi oyun oynamanıza izin verir. Yolcular, damalardan kumarhane masalarına kadar çeşitli oyunlar arasından seçim yapabilir.

First Class, Business Class ve Economy Class arasında bazı değişiklikler bulunsa da tüm yolculara 5 yıldızlı bir yolculuğun teminatı veriliyor. Çoğu uçakta Wi-Fi bulunmaktadır.

Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Qatar Airways uçaklarında evcil hayvanlara izin verilmez. İstisnalar, rehber köpekler (ABD'ye/ABD'den yapılan uçuşlarda) ve şahinlerdir. Şahinler sadece Ekonomi sınıf'ta kabul edilip tüm seyahat boyunca örtülü olduğunda kabul ediliyor. Yolcular uçak içinde sadece bir şahin taşıyabiliyorlar. Kuşun ayaklarından birine zincir veya ip takılmalı ve kuşun uçmasını önlemek için eğiticisine sıkıca bağlanması koşulu vardır. Kabinde 6'dan fazla kuş olmamalıdır.

Bir hayvanı taşımanız gerekiyorsa, ek bir ücret karşılığında uçağın kargo bölümünde uçacaktır. Kargo kısmında taşınacak evcil hayvanların hiçbir sorumluluğunu havayolu şirketi kabul etmiyor. Qatar Airways ısı çarpmasına artan duyarlılık nedeniyle birçok köpek ve kedi türünü kargo kısmına da kabul etmemektedir.

Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Privilege Club Gold ve Platinum kart sahipleri, dünyada 600'den fazla havalimanında bulunan one world® logosunu taşıyan havalimanı dinlenme salonlarında sunulan kolaylıklardan yararlanabiliyor. Ayrıca Qatar Airways'in Doha'nın Hamad havaalanında, Londra'nın Heathrow, Dubai ve Paris'in Charles de Gaulle havaalanında First Class ve Business Class yolcularının erişebileceği kendi salonları da bulunmaktadır. Yolcular güler yüzlü personel, restoranlar, spalar, okuma materyalleri ve lüks dinlenme alanları gibi birinci sınıf tesislerin keyfini çıkarabilir.

Qatar Airways Sıkça Sorulan Sorular

Harika uçak içi hizmetler, Mükemmel Müşteri Hizmeti, Altı kıtaya hizmet veriyor, En iyi havayolu şirketi, Orta Doğu'nun En İyi Havalimanını hub olarak kullanıyor.

Tezfly havayolu fiyatlarını anlık olarak havayolundan çekmektedir. Qatar Airways kampanyalı uçak bileti fiyatlarına Tezfly sitesinden ulaşabilir. Havayolu kampanyalarını sayfa başındaki kampanyalar bölümünden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.
Qatar Airways birçok farklı noktaya uçmaktadır. Uygun uçuşları Tezfly arama widget'ını kullanarak bulabilirsiniz.
Genel olarak uçuş tarihi yaklaştıkça havayolu bilet fiyatları artmaktadır. Eğer seyahat tarihiniz belli ise Qatar Airways uçak biletinizi son dakikaya bırakmadan satın alarak ucuza bilet bulmanız mümkün.

Bir Qatar Airways uçağının check-in işlemi, havayolunun resmi web sitesinde online olarak yapılabilir. Prosedür oldukça basittir.

  • Check-in tabında yolcunun soyadını ve rezervasyon/bilet numarasını girmeniz gerekmektedir.
  • Rezervazyonunuzda bulunan tüm yolcuları seçin. Uçakta bir koltuk seçin yoksa otomatik olarak atanacaktır.
  • Tüm verileri girdikten sonra kaydı onaylamanız gerekir. İşlem tamamlandıktan sonra yolcu biniş kartını nasıl alacağını seçebilir. E-posta ile gönderebilir, telefonunuza kaydedebilir veya kendiniz yazdırabilirsiniz.
Ucuz Qatar Airways uçak biletini satın almanın en kolay yolu Tezfly bültenine kaydolmaktan geçer. Hem Qatar Airways kampanyalarını hem de Tezfly'ın indirim kuponu kampanyalarını takip ederek ucuz uçak bileti alman işten bile değil.
Qatar AirwaysQatar Airways
Kuruluş
1993
Ülke
Katar
Hub
DOH
Sahibi

Katar Devleti % 50, Özel Yatırımcı % 50

Global Havacılık İttifakı
Oneworld
Mil Programı
Privilege Club
Şirket Sloganı
Going Places Together
Uçak Sayısı
234
Uçtuğu Destinasyon

173

Uçaklarının Ortalama Yaşı

6,1

Uçak Tipi

Airbus, Boeing

Uçak Detayı

Airbus A319, Airbus A320, Airbus A321, Airbus A330-200, Airbus A330-300, Airbus A340-600, Airbus A350-900, Airbus A350-1000, Airbus A380, Boeing 777-200, Boeing 777-300, Boeing 787-8

İletişim

Qatar Airways Towers 1, Al Manna Binası yanında, Havaalanı Yolu Doha, Katar

Telefon Numarası

+974 4023 0000

Fax

+974 4022 5336

E-Posta

infodesk@qatarairways.com

Türkiye Ofis Adres ve İletişim Bilgileri

Intercontinental Oteli, Asker Ocağı Cad. No:1 34435 Taksim İstanbul, Türkiye

Telefon: +90 212 296 5888

Faks: +90 212 296 5840

Müşterilerimize daha iyi deneyim sağlamak için sitemizde çerez (cookie) kullanılmaktadır. Detaylar
Kabul et