Tripsta Kampanyalar

Size özel tekliflerimiz için kampanyalarımıza göz atın!
Hepsini göster

Ucuz Tripsta Uçak Bileti

Ucuz bir tatil veya hafta sonu için bir son dakika fırsatı mı arıyorsunuz? Tripsta ile en iyi fiyatlı teklifleri burada bulabilirsiniz.
Hakkında
Tripsta

Tripsta Uçak Bileti

Hakkında

Teknolojinin ilerlemesiyle seyahat etmek artık çok daha kolay. Online rezervasyon platformları arasında öne çıkan Tripsta, bu devrimin merkezinde yer alıyor.

Kuruluş ve Gelişim

Atina, Yunanistan merkezli Tripsta S.A., 2005 yılında Philipp Brinkmann ve Kristof Keim tarafından travelplanet24 adı altında kuruldu. Ancak, şirketin hızla büyüyen başarısı ve Avrupa'ya genişleme planları doğrultusunda 2010 yılında Tripsta S.A. adını aldı. Şirket, kuruluşundan sadece beş yıl sonra Polonya'da pazarına giriş yaptı. 2015 yılına gelindiğinde ise toplamda kırk altı farklı pazarla genişlemişti.

Avrupa Yatırım Fonu'nun 2014'te şirkete sağladığı 3,5 milyon EUR'luk finansman desteği, Tripsta'nın büyüme hızını artırdı. 2017 yılına gelindiğinde şirket, 1,5 milyar EUR'luk ciddi bir rezervasyon hacmine ulaşarak bir milyondan fazla müşteriye hizmet vermeye başlamıştı.

Yerel ve Global Markalar

Tripsta S.A., sadece ana markasıyla değil, aynı zamanda çeşitli alt markalarla da global arenada yerini aldı:

  • Travelplanet24: Sadece Yunanistan pazarında faaliyet gösteren bu marka, Tripsta'nın ilk adıydı.
  • airtickets: 17 ülkede aktif olan bu marka, özellikle uçuş bileti rezervasyonlarında tercih edilmekte.
  • NL Group: Dört farklı ülkede faaliyet gösteriyor.
  • Tripsta: Ana marka olarak, 46 farklı ülkede hizmet veriyor.

Zorluklar ve Değişim

2018'de Tripsta S.A., yeni iş planının beklenen sonuçları vermemesi ve borç ödemelerinde yaşanan zorluklar nedeniyle bazı operasyonlarına ara verdi. Bu durum airtickets.gr'un işleyişini değiştirmesine ve travelplanet24'ün sadece feribot biletleri satmaya başlamasına yol açtı. Bu zorluklar, şirketin Romanya'daki ofisini kapatma kararını da beraberinde getirdi. Tripsta'nın finansal sorunları airtickets.gr'nin ününe zarar verdiği gerekçesiyle Dimitris Kontogeorgos, Tripsta'ya eleştirilerde bulundu.

Sonuç

Tripsta, online seyahat rezervasyonu dünyasında önemli bir oyuncu olarak dikkat çekiyor. Başarılı yılların ardından karşılaştığı zorluklara rağmen, sektördeki yerini koruma ve marka değerini sürdürme çabası içerisinde.

Müşterilerimize daha iyi deneyim sağlamak için sitemizde çerez (cookie) kullanılmaktadır. Detaylar
Kabul et