Flybe Kampanyalar

Size özel tekliflerimiz için kampanyalarımıza göz atın!
Hepsini göster

Ucuz Flybe Uçak Bileti

Ucuz bir tatil veya hafta sonu için bir son dakika fırsatı mı arıyorsunuz? Flybe ile en iyi fiyatlı teklifleri burada bulabilirsiniz.
HakkındaCheck-inBagaj HakkıMil ProgramıYiyecek, İçecek ve İkramUçak İçi EğlenceEvcil Hayvan Taşıma Kuralları
Flybe

Flybe Uçak Bileti

Hakkında

1979 senesinde, Jersey European Airways adıyla kurulan şirketin merkezi Exeter’dadır. 2000de British European adını alan şirket, en son FlyBe adını alıyor. Yüzden fazla uçuş noktası olan havayolu, bir çok kez de sponsor olmuş.

Check-in

Sorunsuz bir uçuş yaşamanız için, her ihtimale karşı check-in saatinden önce havaalanında bulunmanızı öneririz. İç hatlar için, check-ine vereceğiniz bagaj varsa, uçuştan 2 saat önce ile uçuştan 30 dakika öncesinde check-ine girip biniş kartınızı alabilirsiniz. Bu süre, Campbeltowndan uçuştan 60 dakika önce sona eriyor. Eğer sadece el bagajınız varsa, uçuştan 2 saat öncesi ile uçuşla 20 dakika kala işlemlerinizi bitirebilirsiniz. Bu süre Loganair tarafından yürütülen Fly uçuşlarında 30 dakika önce sona eriyor. Dış hatlarda, check-ine verilecek bagajınız varsa check in işlemini uçuştan 2 saat öncesi ve uçuşa 60 kala arasındaki sürede yapabilirsiniz. Sadece el bagajı ile seyahat edecekseniz, uçuştan 2 saat öncesi ile uçuşa 45 dk öncesi arasındaki sürede işleminizi tamamlayabilirsiniz. Standart check-in işlemi, Antwerp’ten hareket eden Stobart Havayollarında, kalkış saatinden 20 dk önce sona ermektedir. İşlemlerinizi halledip, uçuştan en az 30 dakika önce kapıda bulunmalısınız.

FlyBe check-in konusunda çok seçenek sunuyor. Bunlardan biri de uygun olan havaalanlarındaki Kiosklardan self servis check in yapmak. Bunun için uçuştan 24 saat öncesinden itibaren interaktif ekranı kullanıyor, gerekli seçimlerde bulunuyor ve biniş kartınızın çıktısını alıyorsunuz. Bunun için rezervasyon referansı ya da kabul edilebilir bir kimlik kartı (kendi üstünüze bir kredi kartı, pasaport vs) ile uçuş numaranız gerekmektedir. Check-ine verilecek bagajlarınız varsa bunları da çanta bırakma yerine koyuyorsunuz ve etiketleniyorlar. Fotoğraflı bir kimlik kartı, pasaport ve diğer gerekli evrakları kapıya kadar, kolay ulaşabileceğiniz bir yerde bulundurmanızı tavsiye ederiz. Uçuş yapacağınız havaalanında bu imkanın olup olmadığını önceden araştırmanız halinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Evinizde, kaldığınız otelde ya da ofisinizde otururken check-in yapmak isterseniz bunun için hem web hem de mobil seçenekler mevcut. Check-ine bagaj vermeyecekseniz, sırayla uğraşıp bir de zaman kaybetmek istemiyorsanız bu yöntemler tam size göre. Uçuşunuzdan 36 saat önce başlayacak olan online check-in, uçuşa 2 saat kala sona eriyor. 24 saat içinde dönüş yolculuğunuz varsa bunun için de online check in yapabiliyorsunuz. Online check-inden sonra bagaj hazırlamanız gerekirse, bunun için havaalanına geldikten sonra check-in masalarını kullanıyorsunuz. Kapı ve uçağa gidiş saatleri değişebilir, bunlar için detaylı bilgiyi uçuştan önce havayolundan almalısınız. Online check-in yapmanız durumunda da uçuştan en geç 15 dakika öncesinde boarding kapısında olmanız gerekiyor.

Bir diğer seçenek ise, cep telefonu aracılığıyla otomatik check-in yapmak. FlyBe’nin bu sistemine kayıtlı olan yolcuların cep telefonlarına, uçuşa 36 saat kala ile 15 saat kala arasındaki sürede biniş kartları SMS olarak geliyor. Yolcunun karar vermesi gereken tek nokta, bu kartı e-mail olarak mı SMS olarak mı almak istediği.

Bagaj Hakkı

Öncelikle check-ine vereceğiniz bagajın üstüne kimlik ve adres bilgilerinizi yazmanızı öneririz. Bu, olası aksiliklere karşı büyük bir yardımcınız olacaktır. Kıymetli evrak, mücevher, para, kimlik kartı, anahtar, laptop gibi değerli eşyalarınızı ise yanınızda bulundurmanızı öneririz. FlyBe, maksimum 55 x 40 x 30 cm boyutunda maksimum 10 kg ağırlığındaki el bagajlarını ücretsiz olarak taşıyor. Stobart Air ile düzenlenen uçuşlarda bu 49 x 37 x 22 cm ve 7 kg olabiliyor en fazla. Loganairda ise 40 x 35 x 18 cm ve 6 kg’a kadar olan el bagajları ücretsiz taşınıyor.

Check-ine vereceğiniz bagajlar için ücret taşıma limitleri, FlyBe uçuşlarında boyut sınırlaması olmaksızın 20 kg olarak belirlenmiş. Stobart Air’ın düzenlediği uçuşlarda maksimum 53 x 55 x 127 cm boyutunda olan bagajlar 20 kga kadar ücretsiz. Loganair’ın düzenleği uçuşlarda ise bu limit, boyut sınırlaması olmaksızın maksimum 20 kg olarak belirlenmiş. Kalkış yeri ve uçuş yapılacak noktaya göre ücretlendirmeler ve ekstralar değiştiğinden, yolculuk öncesinde kontrol yapmanızı tavsiye ederiz. FlyBe websitesinde bunun için hazırlanmış detaylı bir tablo var. Rotasyonunuza ve bagaj aşımınıza göre ödeyeceğiniz fiyatı oradan rahatlıkla görebiliyorsunuz.

Mil Programı

Rewards4all programı ile uçuşlarınızdan mil toplayıp, sonrasında bunları kullanabilirsiniz. Aksi özellikle belirtilmediği sürece Stobart ve Loganair’ın düzenlediği uçuşlarda da geçerli. Bunun yanı sıra belirli havaalanlarındaki özel bekleme salonlarını da kullanabilirsiniz.

Yiyecek, İçecek ve İkram

Sınıf ve uçuşlara göre değişmekle beraber yemek, içki ve atıştırmalık ikramlar var. Alerjen olduğunuz maddeleri rezervasyon sırasında belirtmenizi öneririz.

Uçak İçi Eğlence

Koltuk arkası ekranlarda izleyebileceğiniz filmler, dinleyebileceğiniz cdler bulunmakta. Bunların yanı sıra oyun da oynayabilirsiniz. 

Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Gerekli sağlık şartlarını taşıyan, seyahat izni ve uluslar arası karnesi olan evcil hayvanlar seyahatinize eşlik edebilir. Rezervasyonunuz sırasında, evcil hayvanınızın olduğunu belirtmeniz gerekmektedir. Minik dostunuz size kabinde eşlik edemese bile (görme, işitme engeli olan yolculara yardımcı olmak amacıyla özel eğitilmiş köpekler hariç) bagaj kısmında ya da kargo kısmında taşınabilir. Taşınacağı kafesin, sağlam, dayanıklı ve altının su geçirmez olması gerekir. Detaylı bilgiyi rezervasyon sırasında edinip, ödeyeceğiniz ücreti de havayolu görevlilerinden öğrenebilirsiniz.

Flybe Sıkça Sorulan Sorular

Tezfly havayolu fiyatlarını anlık olarak havayolundan çekmektedir. Flybe kampanyalı uçak bileti fiyatlarına Tezfly sitesinden ulaşabilir. Havayolu kampanyalarını sayfa başındaki kampanyalar bölümünden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.
Flybe birçok farklı noktaya uçmaktadır. Uygun uçuşları Tezfly arama widget'ını kullanarak bulabilirsiniz.
Genel olarak uçuş tarihi yaklaştıkça havayolu bilet fiyatları artmaktadır. Eğer seyahat tarihiniz belli ise Flybe uçak biletinizi son dakikaya bırakmadan satın alarak ucuza bilet bulmanız mümkün.
Ucuz Flybe uçak biletini satın almanın en kolay yolu Tezfly bültenine kaydolmaktan geçer. Hem Flybe kampanyalarını hem de Tezfly'ın indirim kuponu kampanyalarını takip ederek ucuz uçak bileti alman işten bile değil.
Müşterilerimize daha iyi deneyim sağlamak için sitemizde çerez (cookie) kullanılmaktadır. Detaylar
Kabul et