Anasayfaright iconUçak Biletiright iconTüm Havayollarıright iconBritish Airways Uçak Bileti

British Airways Kampanyalar

Size özel tekliflerimiz için kampanyalarımıza göz atın!
Hepsini göster

Ucuz British Airways Uçak Bileti

Ucuz bir tatil veya hafta sonu için bir son dakika fırsatı mı arıyorsunuz? British Airways ile en iyi fiyatlı teklifleri burada bulabilirsiniz.

Popüler British Airways Kalkış Şehirleri

Popüler British Airways Varış Şehirleri

HakkındaCheck-inBagaj HakkıMil ProgramıUçak İçi EğlenceEvcil Hayvan Taşıma Kuralları
British Airways

British Airways Uçak Bileti

Hakkında

British Airways 25 Ağustos 2019 tarihinde 100. Yılını kutladı. Dünyanın en köklü ve en büyük havayolları şirketlerinden biri olan British Airways çok yoğun bir uçuş ağına sahip. Dünyanın her noktasına uçuş bulabileceğiniz bu şirket aynı zamanda kaliteli hizmet anlayışıyla da dikkat çekmekte.

Check-in

Online check-in uçuşunuzun 24 saat öncesinde açılır. Uçuş kartınızı hemen o an yazdırabilir, kaydedebilir ya da daha sonra yazdırmak için e-posta adresinize gönderebilirsiniz. Eğer yazdırdığınız uçuş kartınızı kaybeder ya da unutursanız havaalanındaki check-in kiosklarından tekrar yazdırabilirsiniz. Akıllı telefonlarınızdan da havayollarının aplikasyonunu kullanarak ya da ba2go.com’dan uçuşunuzun 24 saat öncesinden check-in yapabilirsiniz. Check-in işleminiz sona erdiğinde de uçuş kartınızı akıllı telefonunuza kaydedebilir ve saklayabilirsiniz. Havaalanındaki check-in işlemleri için de check-in kiosklarını kullanabilirsiniz. Biletinizi bastırmak için tek ihtiyacınız olan rezervasyon numaranız ya da kimlik bilgileriniz ( kart bilgileriniz de olabilir).

Bagaj Hakkı

British Airways ’de yanınıza alabileceğiniz kabin içi bagajı uygulaması şu şekildedir: Yetişkinler kabin içine bir kabin çantası bir de kişisel çanta alma hakkına sahipler. 2-11 yaş arasındaki çocuklar da yetişkinlerle aynı uygulama tabiiler. 2 yaş altındaki çocuklar için ise sadece uçuş esnasında ihtiyaçlarının olabileceği bir çantaya izin veriliyor. Kabin çantalarının boyutları maksimum 56x45x25 cm, kişisel çantanızın boyutları ise maksimum 45x36x20 cm olmalı. Ağırlıkları ise 23 kg’ı geçmemeli. Economy Class yolcularının bagaj hakları kişi başı 32 kg’ı geçmeyen 1 adet bavul olarak belirtiliyor. Yalnız bazı uçuşlarda alınabilecek bavul sayısı 2’ye çıkarılmış. Detaylı bilgi için British Airways internet sitesini inceleyebilirsiniz. Premium Economy sınıfında uçuyorsanız bagaj hakkınız her biri 32 kg’ı geçmeyen 2 adet bavul. Business ve First Class yolcuları için ise club üyeliklerine bağlı olarak yanlarına alabilecekleri bagaj sayıları değişiyor. Club Europe’ta her biri 32 kg’ı geçmeyecek 2 adet bavul alabiliyorsunuz. Club World, Club World London City, Biz Bed ve First’e üyeyseniz her biri 32 kg’ı geçmeyen 3 adet bavul taşıma hakkınız oluyor.

Mil Programı

British Airways Executive Club üyeleri ne kadar uzağa ya da ne kadar sık uçtukları gözetilmeksizin bol bol “avios” adı verilen puanlar kazanıyorlar. Bu puanları ücretsiz uçuş, kabin yükseltme ya da diğer ulaşım hediyelerinde kullanabiliyorsunuz. British Airways ya da ortak havayollarıyla daha fazla uçtuğunuzda daha özel kampanyalardan ve hediyelerden faydalanmaya da hak kazanabilirsiniz. Executive Club üyelikleri 4 farklı kategoride değerlendiriliyor. Başlayacağınız ilk kategori Blue üyelik. Sonrasında Bronze, Silver ve Gold olarak yükselebiliyorsunuz. Üyeliğiniz yükseldikçe kazanacağınız puanlar artıyor, daha fazla kampanyadan faydalanabiliyor, daha çok çeşitli hediyeler kazanma şansınız oluyor.

Uçak İçi Eğlence

British Airways ’de uçak içi eğlence sistemi uçacağınız uçağa ve istikamete göre değişiyor. Her uçakta farklı bir film ya da programa rastlamanız mümkün ancak popüler filmleri genellikle her uçakta menünüzde görebiliyorsunuz. Uçak içi eğlencede çocuklarınız için de ayrı bir programı olan British Airways onların sıkılmaması için birçok farklı alternatif sunuyor. Çizgi filmler, animasyonlar, oyunlar bunlardan bazıları.

Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

British Airways ile evcil hayvanınızı taşımanız gerektiğinde her ülkeye göre farklı bir sistemleri olduğunu unutmamalısınız. Evcil hayvanlarınızda mutlaka mikroçip takılı olmalı. Evcil hayvan pasaportuna ya da bir veteriner hekim tarafından doldurulmuş hayvanınıza ait karneye ihtiyacınız olacak. Kabin içi ya da kargo kısmında taşınma şartlarıyla ilgili detaylı bilgilere British Airways ’e ait internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

British Airways Sıkça Sorulan Sorular

Tezfly havayolu fiyatlarını anlık olarak havayolundan çekmektedir. British Airways kampanyalı uçak bileti fiyatlarına Tezfly sitesinden ulaşabilir. Havayolu kampanyalarını sayfa başındaki kampanyalar bölümünden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.
British Airways birçok farklı noktaya uçmaktadır. Uygun uçuşları Tezfly arama widget'ını kullanarak bulabilirsiniz.
Genel olarak uçuş tarihi yaklaştıkça havayolu bilet fiyatları artmaktadır. Eğer seyahat tarihiniz belli ise British Airways uçak biletinizi son dakikaya bırakmadan satın alarak ucuza bilet bulmanız mümkün.
Ucuz British Airways uçak biletini satın almanın en kolay yolu Tezfly bültenine kaydolmaktan geçer. Hem British Airways kampanyalarını hem de Tezfly'ın indirim kuponu kampanyalarını takip ederek ucuz uçak bileti alman işten bile değil.
Müşterilerimize daha iyi deneyim sağlamak için sitemizde çerez (cookie) kullanılmaktadır. Detaylar
Kabul et