Anasayfaright iconUçak Biletiright iconTüm Havayollarıright iconTurkuaz Airlines Uçak Bileti

Turkuaz Airlines Kampanyalar

Size özel tekliflerimiz için kampanyalarımıza göz atın!
Hepsini göster

Ucuz Turkuaz Airlines Uçak Bileti

Ucuz bir tatil veya hafta sonu için bir son dakika fırsatı mı arıyorsunuz? Turkuaz Airlines ile en iyi fiyatlı teklifleri burada bulabilirsiniz.
Hakkında
Turkuaz Airlines

Turkuaz Airlines Uçak Bileti

Hakkında

2006 yılında Türkiye'nin başkenti Ankara'da kurulan Turkuaz Airlines, kısa süre içerisinde ulusal havayolu sektöründe kendine yer bulmuştur. Bu dinamik havayolu şirketi, charter uçuşlarıyla dikkat çekerken, bazı uçaklarını diğer havayolu şirketlerine kiralamıştır, bu sayede sektöre farklı bir soluk getirmiştir.

Turkuaz Airlines'ın uluslararası uçuş ağı oldukça genişti. Belçika, Danimarka, Birleşik Krallık, İsrail, Almanya ve Hollanda, şirketin uluslararası destinasyonları arasında yer alıyordu. Yurt içinde ise, Ankara merkezli olarak İstanbul, İzmir ve Kayseri'ye seferler düzenlenmekteydi.

Ancak, tüm bu başarılı faaliyetlerin yanı sıra, şirketin bazı zorluklarla da başa çıkması gerekti. 2010 yılında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından yapılan bir inceleme sonrasında Turkuaz Airlines'ın Havayolu İşletme Sertifikası 90 gün süreyle iptal edildi. Aynı yılın Aralık ayında, şirket iflasını ilan etti. Ancak 2011 yılında, iş insanı Fadıl Akgündüz tarafından satın alınarak yeni bir döneme girmiştir.

Turkuaz Airlines'ın uçuş filosu, modern ve konforlu uçaklardan oluşuyordu. 4 Temmuz 2010 tarihine göre, filosunda 5 adet Airbus A320-232 (180 yolcu kapasiteli) ve 3 adet Airbus A321-211 (220 yolcu kapasiteli) uçağı bulunmaktaydı.

Turkuaz Airlines Sıkça Sorulan Sorular

Tezfly havayolu fiyatlarını anlık olarak havayolundan çekmektedir. Turkuaz Airlines kampanyalı uçak bileti fiyatlarına Tezfly sitesinden ulaşabilir. Havayolu kampanyalarını sayfa başındaki kampanyalar bölümünden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Müşterilerimize daha iyi deneyim sağlamak için sitemizde çerez (cookie) kullanılmaktadır. Detaylar
Kabul et