Pegasus Kampanyalar

Size özel tekliflerimiz için kampanyalarımıza göz atın!
Hepsini göster

Ucuz Pegasus Uçak Bileti

Ucuz bir tatil veya hafta sonu için bir son dakika fırsatı mı arıyorsunuz? Pegasus ile en iyi fiyatlı teklifleri burada bulabilirsiniz.

Popüler Pegasus Kalkış Şehirleri

Popüler Pegasus Varış Şehirleri

HakkındaCheck-inBagaj HakkıKoltuk SeçimiMil ProgramıYiyecek, İçecek ve İkramUçak İçi EğlenceEvcil Hayvan Taşıma KurallarıLounge (Bekleme Salonu) Kullanımı
Pegasus

Pegasus Uçak Bileti

Hakkında

Pegasus Havayolları (Pegasus) 1990 yılında kurulmuştur ve Türkiye low cost  hava taşımacılığı pazarında lider konumdadır. Pegasus özel bir Türk havayoludur. İrlanda firması Aer Lingus ve diğer iki şirketin charter yan kuruluşu olarak faaliyete başlamıştır. Dört yıl sonra iki iş ortağı hisselerini yerel bir bankaya satmış ve Pegasus tamamen Türk bir şirkete dönüşmüştür. Pegasus Havayolları'nın aktif gelişimi 2005 yılında, Türk holding ESAS Holdings'in Pegasus Havayolları'nın yeni sahibi olmasıyla başladı, bu da şirketin faaliyetlerinin doğasını tamamen değiştirdi ve küçük bir charter havayolunu Türkiye'nin en büyük düşük maliyetli havayolu haline getirdi. Havayolunun ana merkezi İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı havalimanlarında yer almaktadır.

En karlı Pegasus promosyonlarına "Uçuş Günleri" denir, %30 indirim yapılır. Düşük maliyetli hizmetlerle seyahat imkanı sunarken koltuk ücretine ek olarak ekstra ödemelerle yolcuların ihtiyaçlarına uygun çözümler sunar. Bu yönüyle Pegasus Havayolları pek çok rotada en uygun uçak bileti seçeneğini sunmasıyla dikkatleri çekmektedir.

Check-in

Pegasus Havayollarından uçak bileti satın alan yolcuların havalimanlarında bulunan kontuardan ya da online check-in ekranından yolculuk öncesinde hazırlıklarını tamamlamaları mümkündür. Havalimanında check-in işlemleri uçuşa 2 saat kala başlar ve sefer yoğunluğuna bağlı olarak uçuşa en az 30 dakika kala kapanır. Online check işlemleri ise uçuştan 48 saat önce başlar. İç hat uçuşlarında online check-in ekranı uçuşa 45 dakika kala ve dış hat uçuşlarında uçuşa 60 dakika kala kapanmaktadır. Online check-in sırasında Rezervasyon (PNR) Numarası ve Ad-Soyad bilgisi ile işlem yapmak mümkündür. Online check-in yapamayan yolcuların kontuardan işlem yapmaları gerekmektedir.

Bagaj Hakkı

El bagajı (Kabin Bagajı)

Uçağa binişi hızlandırmak ve kolaylaştırmak için her yolcunun 55x40x20cm ölçülerinde sadece bir adet ücretsiz el bagajı taşımasına izin verilmektedir. Daha fazla bagaj taşıyan yolcuların, bagajlarını biniş sırasında uçağın kargo bölümüne yüklenecek şekilde teslim etmeleri gerekecektir.

Bebek (2 yaşına kadar) için bebek puseti veya katlanabilir bebek arabası  (kayıtlı bagaj olarak taşınır, uçağa binene kadar kullanmaya devam edebilirsiniz) ücretsiz olarak taşınabilir. Uçuş süresi boyunca uçakta yanınıza (hacmi 100 ml'den fazla olmayan kaplarda) bebek maması alabilirsiniz .

Kayıtlı Bagaj

Pegasus Hava Yolları bagaj hakkı, rezervasyon yapılan tarife ücretine göre belirlenir. Seçiminize bağlı olarak, kontrol edilen bagajın ağırlığı değişir. Pegasus Hava Yolları web sitesi, mobil uygulaması, çağrı merkezi, yetkili seyahat acenteleri veya havalimanından ek bagaj hakkı satın alabilirsiniz.

Kayıtlı Bagaj olarak sunulan bagaj seçeneklerinde ağırlık bilet sınıfına göre değişmektedir. Süper Eko Paket biletleri için bagaj hakkınız bulunmamaktadır. Eko Paket, Avantaj Paket ve Comfort Flex Paket biletleri için iç hatlarda 15 kg, 20 kg ve 20 kg, dış hatlarda tüm bilet türleri için 20 kg bagaj hakkı bulunmaktadır. Her durumda, yolcuların 1 kayıtlı bagaj için kullanabilecekleri maksimum limit 32 kg'dır. 32 kg'ı aşan tek parça bagaj kabul edilmez.

Bavulunuzun belirtilen ağırlık limitini aşması durumunda Pegasus Havayolları ekstra ücret talep edecektir.

Özel Bagaj

Birçok tatilci kayak, golf çantaları, bisikletler ve hatta müzik aletleri gibi özel valizlerle seyahat eder. Spor malzemeleri ve müzik aletleri ücretsiz bagaj hakkına dahil değildir ve sabit ücret karşılığında veya fazla bagaj olarak ödenir.

Koltuk Seçimi

Pegasus Havayolları, yolcuların seyahat boyunca konforunu düşünerek farklı diz mesafesine ve genişliğe sahip koltukları satışa sunar. Bu çerçevede Ekstra Diz Mesafesi, Ön Koltuklar, Pencere Kenarı, Koridor Kenarı ve Diğer Koltuklar olmak üzere 5 farklı koltuk seçeneği bulunmaktadır. İç hat ve dış hat seferlerine bağlı olarak fiyatlandırılan bu koltukları uçuş öncesinde satın alarak koltuk tercihinizi yapabilirsiniz. Koltuk seçimi gerçekleştirmeyen yolcuların check-in sırasında rastgele bir koltuğa atanması söz konusu olacaktır. 

Mil Programı

Pegasus BolBol Programı ile uçuş ve iş birliklerinden puan kazanan yolcuların bazı ayrıcalıklardan faydalanmalarını sağlar. Biriken puanlar bilet satın almak, yemek ve diğer ek hizmetler için ödeme yapmak için kullanılabilir. Şartları Pegasus tarafında belirlenen puan kazanma programında 5000 BolPuan elde eden yolcuların 1 iç hat uçuşuna ücretsiz biniş hakkı kazanmaktadır. Kampanya ve şartlar Pegasus tarafından dönemsel olarak değiştirilmektedir.

Yiyecek, İçecek ve İkram

Pegasus Havayolları tarafından gerçekleştirilen bütün tarifeli uçuşlarda yemek&içecek ücretli olarak sunulmaktadır. Yolcuların uçak içerisinde ikram hizmetinden faydalanabilmeleri için menü siparişlerini uçuştan 24 saat önce oluşturmaları gerekmektedir. Uçuşa 24 saatten az bir süre varsa yiyecek ve içecek ikramı için sipariş oluşturulamamaktadır. Yine ikram hizmetleri konusunda yolcuların değişiklik haklarını uçuşa 24 saat kala kullanmaları gerekmektedir. Uçuşa 24 saatten az süre kalması halinde iptal ve değişiklik hakkına izin verilmemektedir. 

Uçak İçi Eğlence

Pegasus Havayolları, uçak içi eğlence kapsamında Fly & Watch programını sunmaktadır. Bu kapsamda yolcuların seyahat boyunca keyifli zaman geçirmeleri hedeflenmektedir. Uçak içerisinde; kendi mobil cihazınız, tabletiniz ya da dizüstü bilgisayarınızı kullanarak platforma bağlanmanız ve eşsiz içeriklere göz atmanız mümkündür. Film, dizi, oyun ve daha pek çok içerik sayesinde uçak içi eğlence deneyimi ön plana çıkmaktadır.

Fly & Watch deneyimi yaşamak isteyen yolcuların cihazlarını uçuş moduna aldıktan hemen sonra Pegasus wi-fi ağına bağlanmaları ve platform giriş sayfasından ilgili içeriklere ulaşmaları mümkündür. Film, dizi, müzik, dergi, oyun, çocuk içerikleri, şehir rehberleri ve uçuş bilgileri gibi pek çok içeriğe ulaşabilirsiniz. Yolcuların Avantaj ve Comfort Flex paket satın almaları durumunda ücretsiz faydalanabilecekleri bu hizmet Süper Eko ve Eko Paket için ekstra ödeme gerektirmektedir. Seyahat esnasında kullanılan uçağın Fly & Watch hizmetini desteklemiyor olması ya da teknik arıza nedeniyle hizmetin kesintiye uğraması durumunda Pegasus Fly & Watch ücretini iade etmektedir.

Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Evcil hayvan taşıma, Pegasus tarafından müşterilerine sunulan özel bir hizmettir. Bu noktada Pegasus iç hat uçuşlarında yalnız kedi, köpek ve kuş taşınmaktadır. Dış hat uçuşlarında ise sadece kedi ve köpek taşınabilmektedir. Pegasus uçuşlarında yırtıcı, dövüşçü ve vahşi kedi, köpek ve kuşların taşınmasına izin verilmez. Kangal köpekleri en fazla 6 aylık olana kadar taşınabilirken pitbull başta olmak üzere çeşitli köpek türlerinin taşınması kesinlikle yasaktır. 

Pegasus uçuşlarında evcil hayvan kabul edilmesi için hayvanların 12 haftadan büyük olması gerekir.  Hamile, anne sütü alan yavru hayvanlar ve emziren anneler uçuşa kabuk edilmemektedir. Uçuş sırasında taşınacak olan hayvanların 32 x 32 x 50 cm boyutlarında kafes ya da seyahat çantalarında ve en fazla 8 kg olacak şekilde taşınmaları gerekir. 

Yurt içi uçuşlar havalandırma sistemi olan kargo alanında gerçekleştirilmektedir. Dış hatlarda ise İngiltere, Katar, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan dışındaki uçuşlarda kedi ve köpekler kabin içerisinde taşınmaktadır. 

Evcil hayvanların taşınması için talepler yalnızca Pegasus Çağrı merkezi ve Seyahat Acenteleri üzerinden yapılmaktadır. Evcil hayvanların sağlık belgesi, kimliği ve aşı kağıdı gibi belgelerin ibraz edilmesi gerekmektedir. Avrupa Birliği ülkelerine seyahat sırasında evcil hayvan pasaportuna ihtiyaç vardır. Kabin içerisinde evcil hayvan taşıyacak olan yolcuların acil çıkış koltuklarında ya da XL boyutlardaki koltuklarda seyahat etmeleri mümkün değildir. 

Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Pegasus Havayolları çeşitli havalimanlarında bekleme salonu hizmeti sunuyor. Sabiha Gökhan Havalimanı’nda Plaza Premium Lounge olarak ifade edilen bekleme salonu; Türk ve dünya mutfaklarından çeşitli lezzetleri konforlu bir alanda sunmaktadır. Yolcular Pegasus check-in kontuarlarından, satış ofislerinden ya da boarding kartları ile lounge girişinde ödeme yaparak bu hizmetten yararlanabilmektedir. Bekleme salonu giden yolcu iç ve dış hat son güvenlik kontrolünden sonra 203 ve 206 numaralı kapıların yanında bulunuyor. Bunun yanı sıra Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan ilk teknolojik dinlenme alanı konsepti olan Kepler Club bulunuyor. Kepler Club müşterileri, herhangi bir ek ücret ödemesi yapmadan Simit Sarayı’nda %30, Subway’de %25, Starbucks’da %20 ve Big Chefs'de %10 indirim imkanlarından da faydalanabilirler.

Pegasus, Antalya Havalimanı’ndan Antalya Domestic Lounge ile bekleme salonu hizmeti sunuyor. Ücretsiz wifi ve tablet bilgisayar hizmeti içeren lounge son derece konforludur. 

Pegasus; Primeclass Lounge ile Milas Bodrum Havalimanı, İzmir Adnan menderes Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı, Zürih Havalimanı, Maskat Havalimanı, Tiflis Havalimanı, Üsküp Havalimanı’nda hizmet veriyor. Primeclass Lounge, yolculuk öncesinde yolcuların dinlenmesi için kişiselleştirilmiş bir deneyim sunar. Lounge kullanım süresi 3 saattir. 3 saatten fazla kullanım için %50 indirim ile faydalanmak mümkündür. 

Pegasus Sıkça Sorulan Sorular

  • Minimum maliyetle maksimum kalite.
  • Pilot eğitim için kendi okulunun varlığı, şirketin gelişme ve iyileştirme arzusunu gösterir.
  • Pegasus filosu en yeni ve en modern filodur.
  • Havayolunun tüm uçuşları programa göre gerçekleştirilir.
Tezfly havayolu fiyatlarını anlık olarak havayolundan çekmektedir. Pegasus Airlines kampanyalı uçak bileti fiyatlarına Tezfly sitesinden ulaşabilir. Havayolu kampanyalarını sayfa başındaki kampanyalar bölümünden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Pegasus Hava Yolları bir Türk havayolu olduğu için iç hatlar özellikle popülerdir. Bunlara Hatay, Alanya, Ankara, Bodrum ve Antalya gibi şehirler dahildir. Uluslararası olarak, Norveç , Hollanda , Avusturya , Rusya , Fransa ve Almanya gibi Avrupa destinasyonları özellikle popülerdir. Ancak Pegasus Hava Yolları, Tel Aviv, Dubai, Hurgada ve Şarm El Şeyh gibi Avrupa dışındaki şehirlere de uçmaktadır.

Pegasus havayolları genellikle yaz sonunda kış sezonu için belirli destinasyonlara muhteşem kampanyalar yapmaktadır. (1-5 Euro)+ vergiler ile Kasım ayndan Şubat ayına yurtdışı destinasyonlara uçabilirsiniz.

Online check-in için Pegasus mobil uygulaması gereklidir. Ayrı bir uygulama indirmek istemiyorsanız, mobile.flypgs.com özel web sitesine gitmeniz gerekir. Check-in seçeneği duygulamadaki veya web sitesindeki ana menüden seçilebilir. Daha sonra rezervasyon numarası ve tam isim girilmelidir.

Ucuz Pegasus Airlines uçak biletini satın almanın en kolay yolu Tezfly bültenine kaydolmaktan geçer. Hem Pegasus Airlines kampanyalarını hem de Tezfly'ın indirim kuponu kampanyalarını takip ederek ucuz uçak bileti alman işten bile değil.
PegasusPegasus
Kuruluş
1989
Ülke
Türkiye
Hub
SAW
Sahibi

Esas Holding

Mil Programı
BolBol
Şirket Sloganı
Uçmanın Kolay Yolu
Uçak Sayısı
87
Uçtuğu Destinasyon

117

Uçaklarının Ortalama Yaşı

5.1

Uçak Tipi

Airbus, Boeing

Uçak Detayı
Airbus A320-200, Airbus A320neo, Airbus A321neo, Boeing 737-800
İletişim

Aeropark Yenişehir Mah. Osmanlı Bulvarı No:11/A 34912 - Kurtköy/İstanbul Türkiye

Telefon Numarası

+90 850 250 67 77

Fax

+90 212 472 78 88

E-Posta

info@flypgs.com

Müşterilerimize daha iyi deneyim sağlamak için sitemizde çerez (cookie) kullanılmaktadır. Detaylar
Kabul et